Etnopramogų kiemelis I Edukacinė programa
Etnopramogų kiemelyje žaisime judriuosius lietuvių liaudies žaidimus. Klamposime per pelkes „žąsų kojelėmis“, vaikščiosime ir šokinėsime su kojūkais, lenktyniausime su klumpėmis ir varysime ratus. Žaisim su lazdomis ir virvėmis, mesim paukščio plunksną, suksim vilkelius ir terkšles.
Varžysimės individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, naudojant ne tik pagamintas specialias priemones žaidimams žaisti, bet ir įvairius senovinius buities daiktus.
Žaidimų vedėjas VšĮ „Etnopramogos“ įkūrėjas, folkloristas, muzikantas Jonas Kavaliauskas
VšĮ „Etnopramogos“ aktyviai dalyvauja etnokultūriniuose renginiuose, stovyklose, festivaliuose, miestų ir miestelių šventėse visoje Lietuvoje. Dalyvauja tarptautiniuose projektuose, ypatingą ryšį palaiko su užsienio lietuvių bendruomenėmis. Etnopramogomis džiaugėsi lietuvių bendruomenių nariai Amerikoje, Airijoje, Londone. Etnopramogos buvo pristatytos Turkijoje, Rumunijoje. Populiariausia veikla – etnopramogų aikštelės įrengimas renginio vietoje bei tradicinių lietuvių liaudies žaidimų organizavimas ir vedimas. Yra parengtos 2 edukacinės programos: „Edukacinė programa „Tradiciniai lietuvių liaudies muzikos instrumentai: pažink, pasigamink, muzikuok“ “ ir „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“. Šių programų tikslinė grupė – vaikai, jaunimas bei šeimos. Edukacinės programos aktyviai pristatomos mokyklose, itin populiarios vaikų ir jaunimo vasaros stovyklų, miestų ir miestelių švenčių metu. Įstaiga aktyviai dalyvauja labdaringuose renginiuose.
Organizuojamos individualios ir komandinės žaidimų rungtys, naudojant ne tik specialias priemones žaidimams žaisti, bet ir įvairius senovinius buities daiktus. Populiariausi žaidimai: „Rekežio nuvertimas“, „Išstūmimas iš rato“, „Fechtavimas lazdomis“, „Apsivertimas aplink lazdą“, „Šuolis per lazdą“, „Vilkeliai“, „Meškeriotojas“, „Žvejyba“, „Meškos šovimas“, „Paukščio plunksnos metimas“, „Lindimas per lanką“, „Kojūkai“, „Avinėlių grumtynės“, „Katinai“, „Imtynės kojomis“, „Raitelių imtynės“, „Lankų varymas“, „Vežimo ratų varymas“ ir kt.
Žaidimų dalyviai laimi specialius prizus iš gamtinių medžiagų pagamintus pučiamuosius liaudies muzikos instrumentus: skudučius, šiaudo, nendrines ar žąsų plunksnų birbynes.
Liepos 20 d. nuo 16 val.
Baublių muziejaus parke
‹ Atgal